Za nami już 9 pieszych wycieczek letnich, które zorganizowaliśmy w ramach projektu „Poznaj Ziemię Lądecką z przewodnikiem PTTK”. Wycieczki podzielone były na krótsze – odbywały się w soboty w godzinach 14.00-17.00 oraz dłuższe – zawsze w niedzielę w godzinach 8.30-13.30. Tradycyjnie jako miejsce spotkań wyznaczono obok Zdroju „Wojciech”. Na zakończenie, we wrześniu zapraszamy rowerzystów na 2 edycje wycieczek po naszej lądeckiej gminie. Realizacja projektu była możliwa dzięki dotacji udzielonej przez Gminie Lądek-Zdrój, za co serdecznie – jako Oddział Bialski PTTK w Lądku-Zdroju dziękujemy! Poniżej przedstawiamy fotorelacje z lipcowych wypraw.
1 lipca 2018 r. (niedziela), trasa: Karpno – Konicek (Cz) – Zalesi (Cz) – Travna (Cz) – Przełęcz nad Zalesi (Cz).
Dwa ujęcia z niedzielnej wycieczki przez Karpno i Zalesi (Czechy). Wycieczkę prowadził Kolega Mirek Zbrzeźniak a foto wykonała Koleżanka Marzena Bryksa.
8 lipca 2018 r. (niedziela), trasa: Plac Partyzantów – Iglica Skalna – Źródło św. Jadwigi – Arboretum.
Wycieczkę przez Iglicę, Rozdroże zamkowe, Trojan poprowadziła Kol. Marzena Bryksa a poniżej zdjęcia, które wykonała na trasie.
15 lipca 2018 r., (niedziela), trasa: Bazaltowe Urwisko – Wrzosówka – Skalny Wąwóz – Lutynia.
Kolega Mirek Zbrzeźniak prowadzący grupę podsumował: 18 osób, 3 żmije, ładne grzyby – było OK.
21 lipca 2018 r. (niedziela), trasa: Grota Lądecka – Modzel – Bazaltowe Urwisko.
Z kolegą przewodnikiem Robertem Sadko (autor zdjęć)) wybrało się na wycieczkę 31 osób w tym mama z 4,5 miesięczną maleńką Lidią.
22 lipca 2018 r. (niedziela), trasa: Solna Droga – Ruiny zamku Karpień – Karpno.
Kolega Paweł Dywański (autor zdjęć) opowiadał o dawnych karawanach kupieckich wędrujących Solną Drogą, o warownym zamku na Przełęczy Karpowskiej, jego dniach chwały i upadku, rycerzach – rozbójnikach oraz o karpowskich skarbach…a wszystko w ramach „Poznaj Ziemię Lądecką z przewodnikiem PTTK”.
29 lipca 2018 r. (niedziela), trasa: Karpno – Zalesi (Cz) – Travna
Ulubiona trasa naszego kolegi Mirka Zbrzeźniaka. Przewodnik, który jest też kolekcjonerem widokówek z dawnych lat, udostępnił do obejrzenia część swoich zbiorów. Zdjęcia oczywiście: M. Zbrzeźniak.